حمایت از بازداشتیهای تجمع روز کارگر

فقط بیست دقیقه طول کشید که در تجمع مسالمت‌آمیز یازده اردیبهشت -روز جهانی کارگر- نیروهای امنیتی افسار بدرند و با خشونتی حداکثری به تجمع‌کنندگان حمله ببرند، تا سر حد اینکه تعدادی چنان مضروب شدند که کارشان به بیمارستان کشید. در این یورش قریب به ۵۰ تن بازداشت شدند که تاکنون فقط حدوداً نیمی‌شان و آن هم موقتاً و با وثیقه‌های سنگین آزاد شده‌اند.
از آن زمان کارزار گسترده‌ای در حمایت از بازداشتی‌ها شکل گرفته که یک سرش خانواده‌هایی هستند که مصممانه جلوی زندان‌ها اتراق کرده‌اند، سر دیگرش اعلام حمایت سندیکاهای بین‌المللی کارگری و نهایتاً دانشجویانی که به دفاع از همکلاسی‌های خود برخاسته‌اند و از هر فرصتی از جمله استفاده از تریبون نشست‌های رسمی دانشگاه برای رساندن صدای حبس‌شدگان استفاده می‌کنند. رفقای کارزار «خیابان: تریبون زندانی سیاسی» هم وظیفه‌شان می‌دانند که به سهم خود تا آزادی تمام دستگیرشدگانی که برای دفاع از حقوق کارگران به خیابان آمده بودند، صدایشان را در خیابان‌ها زنده نگه دارند.

** همچنین برای کمک به اطلاع‌رسانی درباره دستگیرشدگان، اولین ساعات پس از دستگیری پوسترهایی در این رابطه طراحی و توزیع شد که در پیوست آمده‌است.

کمیته عمل سازمانده کارگری – ۱۶ اردیبهشت ۹۸

بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر 98

دستگیرشدگان اول ماه مه 98

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s