خیابان: دیوارنگاریهای سیاسی «روز عشق»

تصنعی و پلاستیکی و سطحی‌شدن روابط، رواج خیانت و ریاکاری و دودوزه‌بازی و «آهن پرستی» و تقلیل زنان به «داف» و «پلنگ» و مردها به اندازۀ جیب و موقعیت آن‌ها، خلاصۀ چیزی است که دنیای سرمایه‌داری از روابط عاطفی انسان‌ها ساخته است.
زمانیکه اغلبِ آدم‌ها و روابط عاطفی‌شان بندۀ پول‌ و حسابگری‌اند، روز عشق و ولنتاین هم چیزی نیست جز یک جشن تجاری بزرگ و محرکی برای رونق بازار. بازاری که در آن ابراز علاقه و عشق هم به شکل کمّی و بر حسب پول سنجیده می‌شود و معیار آن خرید بیشتر شکلات و عروسک و چه و چه.
گذشته از این‌ها، تبلیغاتِ این روز نه فقط هر عشقی را که از چهارچوب دو جنس مخالف تخطی کند انکار می‌کند، بلکه این پیام را می‌دهد که گویی افرادی که در رابطه‌ای نباشند، غیر نرمال و نابهنجارند. حال آنکه تنها امر نابهنجار، سرتاپای آن سیستمی است که کثافات پول و مذهب را بر روی روابط انسانی پاشانده است.
این گرافیتی ها تقدیم میشود به تمام پول‌ندارها، بی‌ریاها، همۀ اعضای اقلیت‌های جنسی ایران از آذربایجان تا کردستان و خوزستان، به‌خصوص نوجوان‌هایی که برای اولین بار، هم با زیبایی‌های عشق آشنا می‌شوند و هم با زشتی‌های سرمایه‌داری…
تقدیم به تمام زندانیان سیاسی که روابط و خانواده‌هایشان بخاطر سبوعیت جمهوری اسلامی از هم پاشیده شد و نهایتاً تقدیم به خود جمهوری (داعشی) اسلامی به عنوان عصاره تمام کثافات و پلیدی‌ها باهم!
#عشق_سینیر_تانیماز #خوشه_ویستی_سنوری_نییه #الحب_هو_الحب

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s